Poštovani, imala sam abortus 23. Maja u 10 oj nedelji trudnoce. Na kontrolnom pregledu nakon toga sve je bilo u redu. Po malo krvarenje trajalo je mesec dana posle. Imam polni odnos od 19. Og juna bez zaštite, posle prvog puta stomak mi je naglo otekao ali bez bolova. Prošle je već 6 nedelja od abortusa, menstruaciju nisam dobila, pa me interesuje u slučaju da sam ponovo u drugom stanju da li će sa plodom sve biti u redu? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 20. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Posle namernog prekida trudnoce savetuje se do menstruacije apstinencija. Posle menstruacije javite se ginekologu na kontrolni pregled, i savet za kontracepciju.

      sada bih vam savetovala da se javite na pregled, mozete uraditi i beta hcg u krvi, koji ce ako je poz. Biti siguran pokazatelj, da ste ponovo trudni