Dobar dan. Imam vise pitanja o kondilomima. U petak mi je doktorka rekla da ih imam, u spoljasnjem delu (jako sitne) i unutra do jedne trecine. Krajem sl. Nedelje mi stizu rezultati papa testa i brisa, ali ja moram do tad da vas pitam ponesto. Mnogo sam se uplasila, prvi put su mi se pojavili. Kod doktorke idem tek krajem meseca, jer je na odmoru, pa me zanima nije li mnogo 3 nedelje cekati bez ikakve terapije? S obzirom da se brzo sire. Koja je najbolja metoda njihovog uklanjanja? I, smem li da imam odnose? Momak ih nema. Dugo smo zajedno i imamo odnose bez zastite. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Nemojte imati odnose bez zastite,. Uradite hpv tipizaciju i ukoliko je pozitivna i potvrdjena je dijagnoza i onda je potebno da se uklone, najcesce je to laserom. Ako ih je manje i spolja su moze i tecni azot i potrebno je da se javite dermatologu