1. Cista ili elastčni tumor

    Pitanje broj: #167160

    Mojoj majci je na ginekološkom pregledu ustanovljena cista desno od uterusa veličine ženske pesnice. Na jednom papiru piše cista, na drugom elastični tumor. Dg je 27. zakazana je hitno za ct i operaciju. Da li je moguće da je maligni tumor u pitanju?

    Odgovoreno: 12. 03. 2020.
    • Nemam dovoljno informacija o godinama majke, menstrualnom ciklusu i ultrazvučnim karakteristikama ciste, kako bih bila nešto određenija. Svakako da će CT bliže odrediti vrstu ciste, a time i vrstu operacije. Moguća je i benigna i maligna priroda ciste.

Komentari na pitanje: #167160

    • Kristina Jankovic 12. 03. 2020.

      Hvala vam na odg. Majka je 53.god u premenopauzi,ide na redovne gin.preglede.