Zadnji odnos sam imala pre 4 meseca. Mesec dana posle toga mi je kasnila menstruacija malo vise od nedelju dana, nakon toga sam izbacivala neku krv tamno braon boje, da bi dan posle krv bila sveza-crvene boje, imala sam grceve i bolove u stomaku i u predelu levog jajnika na kome imam male ciste. Ciklus je tada trajao vrlo kratko oko 3 dana a inace duze traje. 26dana posle toga sam ponovo isto dobila, isto je tako pocelo braon boje pa posle crvene, isto je kratko trajalo. Krajem meseca sam ponovo dobila sto je bilo ukupno dva puta u julu. Inace cikluse imam na 35 dana. U avgustu mesecu sam dobila samo jednom i to krajem tacnije 30. 08 i tada sam izbacivala samo crnu krv i imala sam bolove u stomaku kada se probudim i uvece kada legnem u krevet. Na ultrazvuku jajnici su u redu, kao i materica ali sam primetila malu crnu senku koju mozda doktorka nije videla. Ona mi je prepisala eritromicin 200mg 3/1 5dana i ciclo-proginova-u da pijem dva meseca i da joj se javim. Ona smatra da imam poremecaj hormona i da se zato to desava. Test na trudnocu nisam radila kada mi je kasnio ciklus. Zanima me ta krv crne i braon boje da nisu slucajno pokazatelj da je bilo trudnoce a da sam pobacila. Doktorki nisam rekla da sam uopste imala odnose. Molim vas za vase misljenje?

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša doktorka bi videla da se radi o eventualnoj trudnoći, tako da ne morate da brinete. Zbog terapije koju vam je prepisala mislim da je posumnjala na upalu i blagi hormonski disbalans. I jedan savet na kraju, svom lekaru morate reći sve relevantne podatke ukoliko očekujete da vam pomogne.