Mislim da je na ovu temu vec pisano ali stvarno bi mi znacio strucan odgovor i objasnjenje za moj konkretan slucaj. Naime, sa svojom devojkom imam redovne seksualne odnose 3 godine. Sam seksualni cin uz obostran dogovor izvodimo bez upotrebe bilo kakvih zastita. Jedina prevencija od zaceca je blagovremena ejakulacija van tela moje partnerke. Posto po prvi put devojci kasni (inace redovan ciklus) otprilike deset dana, zeleo bih da saznam da li devojka moze ostati u drugom stanju zahvaljujuci preejakulacionoj tecnosti? Znam da na kasnjenje ciklusa uticu mnogi faktori ali voleo bih da me posavetujete u vezi ove tecnosti upravo zbog toga da bih razbio licne predrasude i da jednostavno znam da li su zabelezeni slucajevi takvog zaceca, da li postoji neka medicinska statistika i tome slicno? Inace, koitus se desavao i za vreme ovulacije jer mojoj devojci nije tesko da izracuna priblizno tacno vreme upravo zbog redovnog ciklusa i zdravog organizma. Zahvaljujem se od srca!

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Prekinut odnos je najnesigurnija metoda zaštite od neželjene trudnoće pa je veoma moguće da je do trudnoće došlo ukoliko se odnos dogodio u vreme ovulacije. Moj savet je da vaša devojka uradi što pre test na trudnoću i ukoliko je pozitivan da se javi svom ginekologu na uz pregled.