Poštovani, urađena mi je kolposkopija i imam dva mozaika. Cervikalni i vaginalni bris su uredni. Cekam rezultate papa testa. Sta znace ti mozaici? Sta ako je papa los, a sta dalje ako je dobar? Hvala!

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Mozaik je promena u epitelu grlića materice koja zahteva uredno praćenje. U slučaju da je papa test izmenjen obavezno uradite biopsiju grlića, ukoliko je papa uredan najbolje bi bilo da naredne 2-3 kontrole budu na 6 meseci.