Zivim u norveskoj, 23 imamtermin za porodzaj. Mozete li mi pribliziti kako moram disati tada, sta je bitno tad pratiti?

    Odgovoreno: 08. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Jako je teško opisati vam tekstualno poželjne načine disanja u toku porođaja i oni se razlikuju u periodu dilatacije (odnosno otvaranja grlića) i same expulzije odnosno rađanja bebe.
      svaka babica međutim dobro zna taj deo posla i u samom porođaju je najvažnije da slušate babicu koja vam bude prisustvovala porođaju, da sačuvate smirenost i izdržite malo bola.