Pšotovani doktore, možete li, molim vas da mi razjasnite rezultate dabl testa: fb-hcg 96, 7 ng/ml 2, 19 corr. Mom papp-a 1, 5 mlu/ml 0, 8 corr. Mom crl 50 mm gestational age by crl 11+4 gestational age on the day of serum taking 11+4 nuchal translucency 1, 1mm biochem. Risk+nt 1: 2740 double test 1: 482 age risk 1: 714 trisomy 18+ nt<1: 10000 imam li (i zbog čega) razloga za zabrinutost? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Vaši rezultati su u granicama normalnih vrednosti, odnosno rizik nije povišen. Osim toga i dubl i tripl test su orijentacione skrining metode i čak i u slučaju kad se nađu izmenjeni nalazi ne znači da trudnoća nije u redu već da se moraju uraditi odatne analize.