Zbog izostanka menstrucacije, pijem dabraston. Na vaginalno eho, doktor je zakljucio da imam nedostatak progesterona. Sest meseci pokusavam ostati u drugom stanju. Molim vas za savet? Meni je 39!

    Odgovoreno: 08. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Uz se ne može sa sigurnošću tvrditi da nalaz ukazuje na manjak progesterona, najbolje bi bilo tu pretpostavku potvrditi analizom u krvi u određenim periodima ciklusa. 6 meseci nije dug period što se tiče ostajanja u drugom stanju, ali uzimajući u obzir vaše godine, moj savet je da se javite svom ginekologu i dogovoriti oko detaljnijih ispitivanja i vas i partnera.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #38222

    • Zdravo imam 22 godini i sum beremena no imam problem so plodot ne se razviva dobro mi dado apcinja dabrasto no ne mi jasno zosto sluzat ako moze odgovor pozdrav i fala odnapred