Suprug i ja se spremamo za vto koja treba da se obavi u septembru. Iako su nam rekli da uvazavaju rezultate briseva i spermokulturu do 6 meseci mi smo ih ponovili. Moji rezultati su dobri, strilni, a suprugu je izolovan staphylococcus aureus. Citajuci po netu videla sam da ova bakterija nije karakteristicna za urogenitalni trakt, sto mi pravi jos vecu zabunu. Doktorka mi je trenutno na odmoru i ne znam sta sada da radimo. Da li da krene sa terapijom na osnovu antibiograma (osetljiv na: aminoksicilin klavul. Kiselinu, piperacilin, cefalosporine i i ii generacije i klindamicin) ? Koliko dugo i koja bi doza trebala? Ili da je zanamarimo? Molim vas za savet. Hvala.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Obavezno neka uzme terapiju i ukoliko nije alergičan panklav od 1000 mg 2 x dnevno -7 dana bi trebalo da je dovljna terapija a imate i vremena za ponovljeni bris.