Molim vas odgovorite mi sta znaci ova dijagnoza: i. Lsil cervis uteri ii. Fragmenti endocervikalnog epitela oceuvane morfologije. Rezultat papa testa je: pa iib- lsil pro biopsio cervicis et eec.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša dijagnoza govori da je na grliću materice došlo do određene promene u izgledu ćelija (lsil) manjeg stepena i savetovana biopsija je jedini adekvatan način da se ustanovi o kom stepenu promene se radi, da bi se odlučilo o daljem tretmanu.