Poštovana,
    Molim Vas da mi što pre odgovorite jer sam jako zabrinuta! Radila sam analize i ustanovljena je sledeća dijagnoza: ureaplasma urealyticum, pozitivan, >10000 cfu/spec. Da li možete da mi protumačite ovu dijagnozu i da li je ovo nešto zbog čega treba da se brinem? A takođe sam radila i papa test gde mi je pa II. Takođe me zanima šta treba da pokaže papa test da bih znala da li imam kondilome? Hitno!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ureaplasma je seksualno prenosiv mikroorganizam i potrebno je lečenje i Vas i partnera.
      papa test Vam je uredan i preko njega ne dbijate informaciju da li imate kondilome. Kondilomi su bradavičaste promene koje se vide pri pregledu i da ih imate Vaš ginekolog bi Vam to saopštio.
      Pozdrav.