Poštovani,
    da li na povećanje leukocita u krvi može da utiče menstrualni ciklus tj ako se analiza leukocita u krvi vrsi 6 dana pre mens. ciklusa? Koliko dana pre ili posle ciklusa je najbolje uraditi analizu kako bi se dobili pravi rezultati?
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru. Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Menstrualni ciklus nema značajniji uticaj na vrednosti le u krvi. Ipak se kontrola kr. Slike savetuje 4-5 dana iza menstruacije ukoliko se ne radi o hitnoj potrebi zbog nekih drugih stvari.