Poštovana doktroka,
    imala sam krajem juna ove godine eksplorativnu kiretažu zbog blighted ovuma, u sedmoj nedelji. Trudnoću sam želela, imam 33 godine i to je bila prva trudnoća. Pre toga sam imala coxackie b virozu, u martu, ali sam radila, imala sam puno dežurstava i nisam se adekvatno lečila. (lekar sam) . Meni je sve vreme beta hcg rastao i odgovarao nedelji trudnoće ali se eho ploda nije video, tako da smo morali isključiti vanmatericnu trudnoću, koje na sreću nije bilo. Pre 2 dana sam dobila ph nalaz gde piše samo missed ab. (uputna dg. je bila blighted ovum!) . Tri dana nakon intervencije sam ponovo išla na gak zbog haemathometre, te sam ponovo radjena. Bila sam na antibiotskoj terapiji (runac 2x1-10 dana) . Pre par dana sam primetila prvo belicast sekret a potom žućkasto-zeleni sekret. Sve je to bilo praćeno peckanjem i lakim bolovima u predelu jajnika. Urađen mi je us gde se u materici ne vidi krv, ali su jajnici uvećani. Izvadila sam vs, papa i bakteriloške analize i danas ostala pomalo zapanjena-imam ureaplasmu ur. , candidu alb. i proteus mirabilis. Moram napomenuti da sam sve te analize radila pre 8 meseci i sve je bilo O. K. osim candide koju sam lečila. Imam antibiogram i piću redovno terapiju. Kada mogu planirati sledeću trudnoću i kako da se ponašam dalje? Da li je moja viroza iz marta mogla biti uzrok svemu ovome?
    Hvala vam na odgovoru, malo sam zabrinuta, počinjem da radim i volela bih da znam šta još od analiza da uradim.

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Posle terapije morate ponoviti nalaze i ukoliko su u redu ureaplasmu morate povremeno kontrolisati, a zbog misseda vam se savetuje pauza od 3 meseca pre realizacije sledeće trudnoće.
      naravno da je coxackie mogao da bude razlog što je vaš oslabljeni (imunološki) organizam lakše podlegao infekciji.