Moja kćerka ima 21 godinu, student je, ima problema sa bartolinijevom žlezdom već 4, 5 godina. U početku je uzimala antibiotike. To se malo povuče, delimično se isprazni, ali sada je jako uvećana i bolna. Sigurno da treba da se odstrani, pa me interesuje gde to uraditi, da li se radi sa totalnom ili lokalnom aestezijom, koliko (vremenski) traje zahvat i kakav je oporavak?Jako sam zabrinuta, pa vas molim da mi što hitnije odgovorite šta da radim.
    Hvala puno!

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Kada se radi o recidivirajućim problemima sa bartholinijevom žlezdom jedino trajno rešenje jeste operacija pri kojoj bi se ista odstranila.
      na svakoj klinici u beogradu je to moguće uraditi (institut za ginekologiju, višegradska ili gak narodni front. Vremenski to nije duga operacija (30-60 min) i oporavak bi trebalo da bude brz.