Moje pitanje je da li je priložena slika u pitanju hpv? To mi se nalazi izemedju malih i velikih usana (u kanalu izmjedu njih s obje strane) nema na malim niti velikim usnama, znači samo izmedju, duzine 3 cm i sirine 2 cm) . Trenutno imam vs 5 i 6 (trihomonijazu i kandidu) . Da li može biti takav "osip" posljedica prisustva protozoe i gljivica ili je to najvjerovatnije hpv?
    Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 27. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz veoma liči na hpv infekciju ali s obzirom na nalaz u vaginalnom sekretu indikovana je najpre terapija vaginalnog sekreta pa po izlečenju ponoviti kolposkopiju i ukoliko se održava nalaz definitivna dijagnoza se dobija biopsijom.
      ili da uradite identifikaciju hpv virusa.