Pozdrav, htjela bih da pitam koja je najbolja metoda zaštite od neželjene trudnoće, osim upotrebe kondoma, i da li su kontracepcijske pilule bezbijedne i kada mogu ostati trudna ako imam odnos bez zaštite, mislim koji su to plodni dani u kojima je zaštita obavezna i koliko ih je dana u mjesecu. Hvala.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Redovna upotreba kontraceptivnih pilula je sigurna zaštita od neželjene trudnoće.
      metoda sigurnih dana uopšte nijejer ovulacija je pojava koja nije strikto vezana za određeni dan u ciklusu.
      kod urednog ciklusa koji je na 28 dana pretpostavlja se da je ovulacija oko 14. Dana ciklusa. Da biste bili sigurniji dodate 3-4 dana pre i posle, pa znači u periodu od 10-18 dana ciklusa ne bi trebalo da imate odnos bez zaštite. Ipak ponavljam da je ovo veoma nesigurna metoda zaštite.