Na kraju sestog meseca trudnoce pocela sam da osecam bolove u donjem delu ledja sa leve strane. Pregledom mojih lab. Nalaza ginekolog je ustanovio da imam pesak u levom bubregu. Molim vas da mi predocite eventualne komplikacije ove bolesti u trudnoci, zabrinuta sam jer mi je ginekolog kao opciju pominjao hospitalizaciju. Sada sam kuci, pridrzavam se predlozene terapije (cefalexin caps. 5oo mg. 2x2, uvin caj i dosta tecnosti) , za 4 dana imam kontrolni pregled, ali i dalje osecam bolove, osobito nocu. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Prisustvo peska u urinarnom traktu ne mora da bude velika komplikacija, ali je potrebna češća kontrola i adekvatna terapija koju ste vi uostalom i dobili. Ukoliko bude potrebna hospitalizacija nemojte se toga plašiti radi se o tome da je nekad potrebno da trudnica bude u bolnici da bi se odradile detaljnije analize i sveobuhvatniji nadzor.