Molim vas za objasnjenje sledecih analiza hsv igm, igg. Dobijene vrednosti su sledece herpes simplex virus 2 (igm) je 34, 88 u/ml, a herpes simplex virus 2 (igg) je 4, 75 u/ml. Interesuje me sta znaci ovaj rezultat i ukoliko je pozitivan dali se dobija iskljucivo sex kontaktom ili je moguce i na drugi nacin? Takodje ako je rezultat pozitivan kako se leci? Molim vas da mi odgovor posaljete na sledecu email adresu bez objavljivanja na sajtu brasuzy@yahoo. Com. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš nalaz govori da ste u određenom periodu bili u kontaktu sa virusom herpesa ali kada to je nemoguće odrediti.
      zvaničan stav jeste da je ovo seksualno prenosiva infekcija. Na žalost ne postoji lek koji će vam izlečiti staru infekciju o tome će se pobrinuti vaš imunološki sistem, jedinu u periodu kad se pojave bolne vezikule možete koristiti aciclovir mast.