Dragi doktore!
    Bila sam na pregledu kod ginekologa u petak i rekla mi je da imam ranicu na grliću materice koja nije tako opasna pored upale mokraćnih kanala zbog koje mi je prepisala antibiotik pancef i vaginalete. Sve je to bilo dobro dok se u ponedeljak nije pojavio svrab a u utorak bol i krvarenje sa nekim delićima tkiva pa me zanima da li je to zbog ranice ili zbog čega i da li je to krvarenje prouzrokovao seks? Poslednja menstruacija je bila 16 jula a sledeca bi trebala da bude 12 avgusta jer su redovne, a poslednji seksualni odnosi su bili u petak i subotu!
    Hvala!

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Proste ranice na grliću obično su posledica upalnog procesa. One obično ne krvare. Kod pojave bilo kakvog neregularnog krvarenja neophodno je javiti se svom lekaru. Svrab, peckanje, crvenilo su najverovatnije posledice pancefa. Niste naveli koje su Vam vaginalete preporučene, ali u toku njihovog korišćenja savetuje se i apstinencija. Kao pomoć u otklanjanju tegoba koje osećate savetujem vaginalete Mycoril uz korišćenje i Mycoril kreme 2x dan, istovremeno oba partnera. Takođe i korišćenje tableta lactogin 1 dnevno da bi se eliminisao proces bujanja candide.
      Pozdrav.