Poštovana,
    Na pap testu dijagnosticiran mi je cin 2. Uradili su mi biopsiju i cervicalnu kiretažu, a sad čekam rezultate. Molim Vas da mi objasnite šta to znači cin 2 i cervicalnu kiretažu.
    Hvala puno!

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Cin 2 (cervikalna intraepitelna neoplazija 2og stepena) je patološko stanje ćelija grlića koje zahteva operativni tretman po tipu konizacije, tj uklananja obolelog dela grlića do u zdravo. Spada u grupu pre malignih stanja. Cervikalna kiretaža predstavlju uzimanje uzoraka sa ćelija kanala grlića materice kako bi se isključio još neki pridodati proces. Nakon dobijanja rezultata lekar ce vam savetovati koji bi tretman za Vas bio najpogodniji.