Poštovana,
    Ja imam 18 godina i pre par meseci sam imala prvi put seksualni odnos sa dečkom s kojim sam skoro dve godine. Oboma nam je ovo bio prvi odnos. I nismo imali nikakvih problema. Ne znam kada je potrebno da odem prvi put kod ginekologa? Poslednjih par dana osećam svrab u donjem delu. Ne znam sta treba da se radi i da li bi možda trebalo u nekoj laboratoriji da izvadim bris ili slicno?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Upravo je pravo vreme da se obratite lekaru. Odradićete ginekološki pregled, i dobiti savete šta i kako dalje, ne samo po pitanju pojačane vaginalne sekrecije već i po tipu korišćenja kontracepcije i Vaše buduće zaštite. Nema razloga za zabrinutošću ukoliko uspostavite adekvatan odnos sa lekarom i poštujete sve preporučene procedure.
      Pozdrav.