Poštovani,
    moj poslednji ginekološki nalazi potvrđuju da je papa II grupa /nalaz inflamatornog tipa/ vs /iii grupa/ preporučene su mi Orvagil tablete u isto vreme sam uradila analizu urina i nalaz mikrobiološkog pregleda ukazuje na bakterije u broju od oko 50 000 cfu/ml od kojih je najbrojnija streptococcus agalactiae (gr. B) gde se ne ukazuje na urinarnu infekciju već na moguću vaginalnu kontaminaciju. Moje pitanje je šta sve može biti vaginalna kontaminacija i da li prepisanim orvagil tabletama mogu efikasno istu suzbiti?
    S pozdravima

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      vaginalna kontaminacija znači da se izvesna količina sekreta našla u uzorku urina. Terapija koja vam je propisana je adekvatna, s tim što bih ja dodala istovremeno korišćenje kako vaginaleta tako i Orvagil tableta 2xdan, 5 dana.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #33632

    • Mozete li mi reci sta znaci l. O. Sa folikulom 16x15. Naime isla sam na ultra male karlice i doktor mi je to napisa u delu druge pataloske promene.