Poštovani
    interesuje me koliko je opasno da u prvom tromestru (a i u daljoj trudnoći) biti u kontaktu sa decom koja su primila vakcinu protiv rubeole, a da pri tome nisam preležala rubeolu niti vakcinisana?
    Srdačno

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      nije opasno biti u kontaktu sa vakcinisanim, ali jeste sa obolelim. Ukoliko se inficirate to moze ostaviti ozbiljne posledice na razvoj bebe naročito ako se to desi u prvom tromesečju, tj do 20-te nedelje trudnoće. Zato budite na oprezu.