Zbog escherichia-e coli sam primala injekcije i pila antibiotike 20-ak dana, nakon toga mi se pojavio strašan svrab u predelu vagine i pečenje, jako čudan sekret žuto-zelenkaste boje. Na svoju ruku sam uzela da stavljam vaginalete gino-daktanol pre 3 dana jer nemam vremena da idem kod ginekologa i da radim briseve i čekam rezultate pošto za par dana idem na more, a dobila sam. Moj dečko takođe ima infekciju (ja sam mu je, pretpostavljam, prenela, pošto smo u ozbiljnoj vezi duže vreme i ne koristimo kondom), uradio je bris glansa juče, rezultati će biti u subotu. Kada stignu njegovi rezultati, da li mogu da tražim u apoteci neki "lek" i da navedem njegov rezultat kao svoj?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      jako je neozbiljno sa vaše strane što postupate na takav način. Gotovo da u svakoj privatnoj ordinaciji možete dobiti rezultate briseva jako brzo, makar i odradili samo grupu vaginalnog sekreta. Svrab koji vam se javio je posledica antibiotika i najverovatnije je gljivične prirode (ginodaktanol ce pomoci, ali su efikasnije vaginalete canesten ili mycoril, koje su takođe konfornije jer je terapija samo 3 dana), ali žuto-zelena prebojenost ukazuje na još nešto drugo (bakterijsku infekciju) koju treba proveriti. Takođe vam je zbog duge upotrebe antibiotika došlo do promene ph vaginalnog sekreta i lake mogućnosti superinfekcije, te to treba popraviti a najbolje upotrebom probiotika laktogin, 1 dnevno, 3 kutije za redom. Nikako ne predstavljajte tuđi rezultat kao svoj.