Poštovana dr,
    Trenutno sam u 35 nedelji trudnoće. Trudnoća je do sad bila uredna, u 12 nedelji ređe je dabl test, gde je rezultat bio 1:10000 skr. u 21. nedelji urađen je 4D ultra zvuk gde je sve bilo uredno, međutim prošle nedelje na redovnoj kontroli ustanovljeno je da morfologija ploda odgovara za 35 nedelja sem Femura koji odgovaraju za 33 nedelje, Humetusi odgovaraju za 33,5 nedelja. U bolnici narodni front rađen je ultra zvuk i nalaz je morfologija ploda uredna, Femuri odgovaraju za 33 ned., ali nisu ispod 2SD, ostala morfologija ploda odgovara za 35 nedelja. Interesuje me Vaše mišljenje u vezi datog nalaza, da li to znači da je došlo do nekog poremećaja što se tiče ploda, pr. (daunov sindrom, patuljast rast itd.)? Naravno ovu su samo naše sumnje, a u svakom slučaju kao i svaki roditelj nadamo se najboljem.
    Srdačan pozdrav i unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vrlo je teško na ovaj način dati odgovor na Vaše pitanje. Naime bitno je koliko ste vi visoki (mislim na oba partnera), jer mnoge su stvari pitanje genetike, kakve su bebine mere u dosadašnjim ultrazvučnim kontrolama (da li je rast proporcionalan u određenim vremenskim intervalima). Daunov sindrom se manifestuje na drugačiji način, pre svega zadebljalom vratnom brazdom što se može konstatovati u ranoj trudnoći. Moj jedini odgovor je imajte poverenje u Vašeg ginekologa (vidim na snimku da je dr Jurišić, a koji je odličan lekar).
      Pozdrav.