Poštovana,
    Želela bih Vas pitati nešto što me zbunjuje a to je ako sam u 29. nedelji trudnoće koji je to mesec? Nikako mi nije jasno to izračunavanje termina porođaja!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Niste jedina žena koja je zbunjena jer naš ginekološki kalendar je malo drugačiji od prostog računanja po mesecima, tj. jedna trudnoća traje punih X lunarnih meseci. To znači da 29 nedelja znači VII punih meseci trudnoće, ili nedelju dana u VIII-om.
      Pozdrav.