Poštovana,
    Interesuje me da li česta upotreba vaginaleta protiv gljivica (koje su uporne i javljaju se skoro svakog meseca) može da dovede do ozbiljnijih posledica (sterilitet ili nešto slično). Probala sam sve moguće vaginalete u borbi protiv upornih gljivica i ne mogu da verujem da se iznova vraćaju. Problem je u tome što partner i ja zelimo bebu, ali i neuspevamo da je pravimo jer sam ja non stop pod terapijom.
    Hvala od srca.

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vaginalete koje koristite protiv gljivica neće ostaviti posledice po tipu steriliteta, ali će sam sekret otežati mogućnost zatrudnjivanja. Potrebno je sprovesti terapiju na odredjeni način, npr. počnite sa 3 vaginalete mycorila kao i mycoril kremom koju ćete i Vi i Vaš partner istovremeno koristiti 3xdan, 7 dana. Nakon sledeće menstruacije ponovite lečenje samo jednom vaginaletom canesten od 500mg i tako u 3 uzastopna ciklusa. Odmah otpočnite i sa tab. Lactogin koju ćete koristiti jednom na dan (3 kutije za redom, preparat je probiotik i neće smetati zatrudnjivanju). Na ovaj način očekujem da se rešite problema.
      Pozdrav.