Poštovana,
    Ove nedelje sam imala mesečni ciklus i kad mi se završio ciklus prilikom brisanja osetila sam neku bubuljicu na zidu vagine bliže analnom otvoru. Ali je ipak na vagini, boli prilikom dodira. Ogledalom sam videla. Liči na bubuljicu, kao da ima mali beli gnoj, plik. Uplasila sam se. Malo sam stavila kantarionovo ulje i čini mi se da je malo splasnulo danas. Nadam se da nije kondilom. Mada po nekim slikama na netu i simptomima bojim se da nije kondilom, herpes. Da li može samo nestati? Jer čini mi se da je danas malo manje nego juče. Nisam u mogućnosti pre ponedeljka da se javim lekaru, da li je kasno da čekam do ponedeljka? Ili da prekinem odmor na selu i da idem za Beograd? Zaista ne znam. Da li me možete posavetovati? Šta da stavim, čime da ga tretiram da se slučajno ne proširi pre nego što odem? Imam malo pojačan sekret. Da li postoji mogućnost da je samo bubuljica i da nije nista strašno. Ranije nisam imala ništa slično. Poslednji put sam išla kod ginekologa pre 2 meseca i radila papa test, kalposkopiju imala sam samo ranicu na grlicu materice nakon cega sam koristila terapiju. Papa je bio 2. grupa. Ostalo je ok. Nikakve promene kalposkopijom se nisu videle. Da li je moguće da se to javilo sada od uloška ili sam ja to imala od ranije. Nadam se da nisam supruga zarazila. Mada od kako sam primetila nisam imala odnose. Šta da radim? Da li da mažem nešto ukoliko nađem ovde u apoteci pre nego što se javim lekaru. Ili da prekinem put i da što pre odem svom ginekologu. Da li par dana čekanja može da naškodi nečemu? Ponavljam kao da se malo smanjilo.
    Hvala unapred na odgovoru i izvinite na smetnji.

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Možete se smiriti i nastaviti se odmorom. Najverovatnije je reč ili o upali korena dlake ili je došlo do začepljenja izvodnog kanala zležde. Promenu tretirajte mašću flogocid 2-3 puta na dan, a ukoliko ne dođe do poboljšanja javićete se svom ginekologu. Kondilomi ne bole. Ako se proces pojačava uključite neki od antibiotika u medjuvremenu.
      Pozdrav.