Poštovana,
    Javila sam se ginekologu pre dva dana zbog krvarenja koje traje otprilike mesec dana. U početku je to ličilo na redovan ciklus ali ni nakon desetak dana nije prestajalo. Pre 4 dana je bilo nenormalno obilno i tada sam se javila ginekologu. Nakon pregleda (rutinskog) i pregleda uz rekla mi je da imam veliku ranicu na grliću, a na desnom jajniku cistu (ne zna kakva je) i na desnom zidu materice miom manji. Zbog gubitka krvi dala mi je ampule tothema, kapi metilergometrin i cefaleksin kapsule 2x1 500 mg. Zanima me koliko je sve to loše, pošto se ispostavilo da sam alergična na cefaleksin, pa tek za nekoliko dana mogu da mi daju zamenu, da li su kapi rizične? Pitam zbog neprijatnog zadaha koji ostaje i nakon ispiranja. Molim Vas da mi odgovorite što pre.
    Unapred Vam se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Kapi nisu rizične i treba ih uzeti jer bi trebale da utiču na smanjenje krvarenja. Neprijatan miris ide u prilog neke infekcije, najčešće bakteriske te je upotreba antibiotika obavezna. Ako i dalje krvarite morate se ponovo javiti ginekologu kako bi se što pre zaustavilo ako je potrebno i explorativnom kiretažom. Teško je dati odgovor na ovakve probleme bez pregleda.
      Pozdrav.