Poštovana,
    Za ginekologa da li postoji mogućnost da se vrati cista na jajniku posle porođaja, cista je bila vodena i rasla je veoma brzo pa je pucala pre porođaja (pre trudnoće), pucala je i vraćala se dokle je bila na jajniku mestruacija je kasnila sve dokle ona nebi pukla.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Da, ciste se mogu vratiti kao i pre porođaja. Ukoliko ne planirate uskoro narednu trudnoću lek izbora bila bi kontraceptivna tableta koja bi hormonskim uticajima onemogućavala ovulacije, a samim tim i stvaranja novih cisti. Ako se koriste u kontinuitetu 6 meseci mogu uspostaviti ravnotežu na jajnicima i sprečiti dalje vraćanje problema.