Poštovana,
    Pojavio mi se žuti sekret neprijatnog mirisa. Čime je izazvan i kojoj se terapiji trebam podvrgnuti?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Sekret neprijatnog mirisa ide u prilog bakterijske infekcije. Savet je ipak odraditi vaginalni i cervikalni bris kako bi se sa sigurnošću ustanovilo o čemu se radi. Razloga može biti više: polnim putem prenošenja, kontaminacija neadekvatnim wc kontaktom, pad imuniteta, ako postoji infekcija urinarnog trakta. Dok ne budu gotovi rezultati upotrebite tab. Orvagil od 400mg 2xdan, kao i paralelno vaginalete orvagil od 500mg takođe 2xdan. Pre terapije možete sprovesti vaginalno ispiranje preparatima multy gyn feme wash.