Poštovana dr,
    Molim Vas, da mi date Vaše mišljenje. Trenutno sam u 23 nedelji trudnoće, i razmišljam o načinu porođaja. Imam operisanu kičmu i ugrađen implantant (skolioza). U nekom neformalnom razgovoru sa ginekologom, objašnjeno mi je da je epidural isključen. Kakve su mogućnosti za carski rez?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Nemojte se plašiti porođaja. Carski rez je način porođaja kakav se ostavlja za slučaj komplikacija ili nemogućnosti rađanja prirodnim putem. Da li će se on sprovesti ili ne odlučiće ginekolog u momentu rađanja, tj. kada već budete ušli u porođaj. Sama intervencija je rutinska ali kao i svaka druga hirurška operacija nosi mogućnost izvesnih komplikacija, te se samim tim apriori ne preporučuje. Naravno da postoji i mogućnost dogovorenog carskog reza u situacijama kada zbog ozbiljnih deformiteta koštanog sistema u startu bude jasno da je to adekvatan način porođaja, ali napominjem opet, da je to stvar dogovora Vaš i Vašeg ginekologa.
      Pozdrav.