Poštovana,
    U trećem mesecu trudnoće sam. Ono što me ineteresuje je šta će se desiti ukoliko mi otkriju neku nepravilnost na materici tokom trudnoće? Da li može da bude opasno po bebu i kako da se zaštitim i moja trudnoća prođe bez ikakvih problema?
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste u trećem mesecu trudnoće do sada je već morala biti otkrivena bilo kakva anomalija materice (naravno ako ste vec posetili ginekologa i odradili ultrazvučni pregled). Anomalije obično znače neke urođene promene u obliku i strukturi materice, i ako su značajnije najčešće dovode do spontanih pobačaja, prevremenih porođaja ili nemogućnosti zatrudnjivanja.Vi u tom slučaju sebi nikako ne možete pomoći sem da se redovno javljate ginekologu i poštujete savete i predložene terapiske procedure, a koje su najčešće hirurške. Jos jednom napominjem da ako do sada nije otkriveno onda nema razloga brizi. Poštujte redovne termine javljanja svom ginekologu i uživajte trudnoći.