Poštovana dr,
    U 14. sam nedelji trudnoće, a zbog prehlade imam bolove u jajnicima i leđima. Ovaj problem sam uvek rešavala Uvinim čajem, koji mi stvarno pomaže. Od farmaceuta sam čula da Uvin čaj ne sme da se pije u trudnoći, dok drugi kažu da sme. Molim Vas da mi odgovorite da li je Uvin čaj stetan za plod i da li sme, umesto njega, da se pije čaj od brusnice i koliko je on delotvoran.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 26. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Uvin čaj ima antimikrobna, antizapaljenska dejstva kod blažih urinarnih infekcija. Ne preporučuje se kod dece, trudnica niti dojilja kao i kod osoba sa poremećenom funkcijom bubrega. Najbolje je posavetovati se sa ginekologom koji će razlučiti Vaše bolove u jajnicima i dati Vam terapiju.