Postovani, molim vas da mi razjasnite hp rezultate nakon izvrsene loop ekscizije (konizacije) . Mi: 1. Uzorci cerviksa prekriveni skvamoznim epitelom koji mestimicno pokazuju znake umerenog stepena. Resekcione ivice termicki ostecene tako da se ne moze sa sigurnoscu proceniti da li su zahvaceni, ali displastican epitel dopire do 1 mm od resekcionih ivica. 2. Uzorci cerviksa delom termicki osteceni prekriveni neizmenjenim skvamoznim epitelom. 3. Uzorci cerviksa delom termicki osteceni koji u pojedinim endocervikalnim zlezdama sadrze metaplazirani skvamozni epitel, sa znacima umereno teske displazije. 4. Fragmenti proliferativnog endometrijuma. Phdg: 1. H-sil (cin gradus ii) focalis 2. Phasis proliferationis endometri unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 08. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Verovatno intervencija uradjena laserom ili radiotalasima, pa je doslo do ostecenja materjala za hp. Vas nalaz treba adekvatno kontrolisati.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com