Postovani, danas mi je na tv uzv otkrivena cista na lijevom jajniku, ispunjena tamnim sadrzajem. Uterus velicine 7. 95x4. 80 cm, desnijajnik uz uterus 3, 61 x 1, 21 cm, lijevi jajnik 5, 80x3, 52 cm sa cistom, endometriom 4, 70 cm. Ljekar mi je objasnio da postoje dvije opcije; hormonska terapija i operativni zahvat. Narucena sam na kont. Za dva mjeseca. Do tada nista. U poslednje vrijeme, tacnije dva puta sam imala tako jake bolove na desnoj strani, jak probadajuci bol i to pred menstruaciju. Moji ciklusi su ili na 28 ili 30 dana. Nemam bolne odnose. Dva do tri dana pred menst. Pojavi se sluzav iscjedak boje cokolade. Imam 39 godina i dvoje djece. Jos iz doba puberteta sebe smatram maljavom, cini mi se da je to sad izrazajnije. Moja majka je prije 33 godine operisala cistu na jajniku i jajnik, tada nisu ni postajali uzv. Vec sada se plasim i za svoje djevojcice, jer endomet. Je jedan od uzroka neplodnosti. Ljekar je bio tako neodredjen, kao da mi je ostavio da sama izaberem: hormoni ili op. Zahvat, s tim sto me je upozorio na kontraindikovanost usljed migrena i prosirenih vena. Sta da radim? Dva mjeseca mi se cini predugim. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 08. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Mozete slododno izabrati hormonsku terapiju, jer ako ne bude pomoglo mozete operativno, ako budete resili da operativno uklonite cistu velike su moguce recediva.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com