Kod supruga le u brisu uretre izolovano-streptococcus beta haemolyticus grupe c-zanima me sta je to, kako se prenosi, hvala

    Odgovoreno: 22. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Svi smo izlozeni bakterijama koje se nalazi normalno na povrsini nasih tela u svakom trenutku, povremeno se bakterije mogu da udju kroz povrede na kozu ili i telesne otvore i da izazivaju infekcije, medju vrste ove bakterije je streptokokne grupe. To moze da izazove infekcije u vagini.