Postovani doktore, moja 15-godisnja kcer u dva navrata u roku od 5 meseci pozalila se na bolove u levom donjem delu trbuha. U prvom slucaju cak su hteli da je operisu ali na moje insistiranje pokusali su sa antibioticima i infuzijom i stanje se polako poravilo. Do sledeceg slucaja kao da joj nista nije bilo. Zatim opet se to ponovilo i ovoga puta su je dva puta kontrolisali na eho-aparatima i ustanovili policisticni jajnik. I opet je lecili antibioticima i infuzijom posto opet nisam dozvolio operaciju. Prije izvesnog vremena potrazili smo mislenje malo kompetentnijeg ginekologa koji je pregledao sa 3d eho i snimak vam saljem. On kaze da je to stvarno policisticni jajnik i da je potrebno laparoskopski zahvat jer je tu bilo neka tecnost iz naprsle cite i koja se tu zadrzava. Rekao je da to nije nesto strasno ali da je potrebno to sanirati. Volio bih da cujem i vase mislenje prije nego se odlucimo za bilo sta. Hvala vam.

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Policistične jajnike najčešće leče punkcijom ili operativno. Međutim naša praksa dokazuje da ovo ne leči uzrok pojave policističnih jajnika, koji se povrate nakon određenog vremena. U našoj praksi mi to lečimo konzervativnom metodom bez hiruških intervencija, hormonalnim terapijama.