Postovani, moje pitanje se odnosi na neuredne menstrualne cikluse. Imam 22 godine, prvu menstruaciju sam dobila sa 16 godina, u pocetku ciklus je bio neredovan, ali se vremenom ustalio. Trenutno mi menstruacija kasni dve nedelje, mogucnost za eventualnu trudnocu ne postoje. Imala sam sve predmenstrualne simptnome (akne, bolove u predelu donjeg dela stomaka, pojacan apetit) cak mi se u periodu ocekivane menstruacije pojavio blago sukrvicavi sekret na vesu, u dva navrata. Da li imam razloga za preteranu brigu? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled (posle 21 dana ciklusa) da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status.