Postovani, ne znam zasto izbegavate da mi odgovorite kada postavim neko pitanje u vezi g. Herpesa. Probacu jos jednom. Septembra 2014 elisa testom saznala sam da sam poz na g. Herpes hsv2 igg 2. 2 a poz je sve preko 1. 1. Cilj testiranja je taj sto muz ima g. Herpes vec sedam god a ja nikad nisam imala vidljivu manifestaciju. Novembra 2014 12, 15, 16, 18, 19 radimo na bebi. Novembra 20. 2014 mi krecu tegobe, osecaj zarenja, svraba, crvenila i moguci plih. To traje dve nedelje, a dr koja me pregledala 1. 12 konstatovala samo iritaciju sluzokoze vagine usled seksa a ne i herpes. Decembra 15. 2014 saznajem da sam ipak ostala trudna tokom nekog od ona pet datuma. 17. 12 radim torch elisa metodom koji pokazuje hsv2 poz 3. 1. Jul 2015, dobijam napad herpesa koga postajem po prvi put svesna i koji cak i moj gin potvrdjuje. A onda sinoc nakon neprespavane noci, saznajem iscitavajuci americke clanke i studije na netu da se kod elisa testa na herpes javlja puno lazno poz rezultata ako su antitela na isti slabo pozitivna, tj u rasponu od 1. 1 do 3. 5. Kako su meni oba testa u toj slabo pozitivnoj zoni, recite mi kako da posmatram svoj slucaj. Herpes sada znam da imam ali pitanje je da li je primoinfekcija bila pre trudnoce ili samo koji dan nakon zaceca. Kako to da nase drzavne laboratorije i dr ne upozoravaju na lazno poz testove u ovom rasponu i sta ja sada da radim? Ulazim u 37. Nedelju a ja umesto da se radujem porodu, strepim sta ce mi biti sa detetom ako sam se zarazila bas tokom zaceca. Kako vi kao gin gledate na ovaj slucaj?

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste herpesom zaraženi pre trudnoće ili tokom prvog tromesečja, a vaša je beba uspela na vreme stvoriti dovoljno antitela, ako pre porodjaja nemate znakove izbijanja herpesa normalno ćete moći roditi prirodnim putem. Ukoliko pre porodjaja ima znakova izbijanja herpesa morat ćete roditi carskim rezom, kao i ako ste zaraženi herpesom u kasnoj trudnoći bez obzira postoji li trenutno izbijanje herpesa, bez panike.