Postovani, pre 3 meseca sam koristila macmiror vaginalete zbog poremecene flore, pa sam morala da koristim uloske za to vreme. Pre i posle vaginaleta sam imala menstruacije, sa po par dana pauza izmedju koriscenja ulozaka. Nakon tog perioda, primecujem da mi se cesto iziritira koza koja prekriva klitoris, posle odnosa, ako me malo nazulja ves ili pantalone, od ulozaka tokom menstruacije itd. Malo bude crvenija koza, i blago otekla, smiri se za dva-tri dana, ponekad malo i zaboli. Komletne preglede sa brisevima sam uradila, sve je u redu, ali me svakako brine da preosetljivost. Nikada ranije mi se nije desavalo, a pocelo je nakon perioda duzeg koriscenja ulozaka. Zanima me vase misljenje, zasto se ovo desava? Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      http: //www. Stetoskop. Info/cervicitis-4872-s1-content. Htm
      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com