Poslednji ciklus mi je bio 19. 05. U proteklo vreme smo radili na bebi i ocekivana menstruacija mi kasni 3 dana. Uradila sam 3 testa na trudnocu i sva tri su pokazala pozitivan rezultat. Takodje osecam malaksalost, pospanost i grudi me bole. Znam da je za prvi pregled rano, ali od juce je pocelo da me pecka i svrbi. Vec 10-ak dana imam pojacan sekret koji me nije iritirao. Sada bih na osnovu svog iskustva rekla da je u pitanju kandida jer sa njom i inace cesto imam problem. Molim vas da me posavetujete sta da radim. Da li mogu nekako sama sebi da olaksam tegobe pa da odem kod doktora za nekih 10-ak dana? Ili je bolje da odem kod doktora sto pre? Hvala,

    Odgovoreno: 19. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Nije rano za pregled, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.