Molim za malu pomoc: ) poslednja mentruacija mi je bila 15 maja. Dobijam odprilike na 38 dana, nisu mi redovne menstruacije. Vise kasne, nego sto dobijam pre 32 dana. 16. 6 sam odradila betu i iznosila je 73, 2. 18. 6, posle nekih 52h od poslednje bete, nova beta mi je iznosila 261, 5. Progesteron 25. 1 nigde ne mogu da nadjem tabelu za progesteron, dosta trudnica odrzavaju trudnocu pa me strah da li bih trebala i ja. Nista mi nije jasno, a ginekolog mi je zakazao 1. 7 ultrazvuk, kaze da nema potrebe ranije. Pa vas pitam da li je ovo normalno, progesteron i beta znam da treba da se duplira, a ovo je malo vise od dupliranja. . Nemam genetiku za blizance! Krvna slika mi je odlicna, krenula sam da pijem elevit. Da li treba jos neke analize da odradim do 1. 7. Srdacan pozdrav. . Izvinite na opsirnosti.

    Odgovoreno: 19. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Nemojte pridavati preveliki značaj nivoima hcg-a. Normalna trudnoća može imati nizak nivo hcg-a i proizvesti savršeno zdravu bebu. Rezultati ultrazvuka posle 5 – 6 nedelja su mnogo precizniji nego izmereni nivoi hcg-a. Zato treba napomenuti da su ove vrednosti samo okvirni pokazatelj, sacekajte uz pregled kod vaseg ginekologa.