Poštovani, više od godinu dana osećam svakodnevno bolove u predelu jajnika. Rađena je krvna slika, pregled urina, vaginalni ultrazvuk i status hormona na drugi dan ciklusa. Desni jajnik je 20 x32 mm, a levi 37 x 38 mm i policističan, a od hormona lh, fsh, progesteron i prolaktin su uredu, a estradiol je manji od 40, 7, a testosteron je 1, 75 a granice su o, o9-0, 56. Dobila sam i polila uredno terapiju diane 35 tri meseca, međutim bol i dalje postoji, bilo je nekog poboljšanja, ali se vratio, pa me to zabrinjava, i smeta mi. Da li to treba vremena da deluje terapija, ili je bol posledica delovanja leka? Inače, ciklus je uredan na 25, 26 dana, 38 god. Bez trudnoća, pobačaja.

    Odgovoreno: 18. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.