Pozdrav. Nalazi su mi stigli, papa 3. Grupa ascus, ceo ektocervix prekriven ektopicnim poljem, naredni papa zakazan za 6 nedelja, vs 3a grupa, negativna na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu. Imam i policisticne jajnike, jako bolne menstruacije. Da napomenem da imam i krvarenja tokom odnosa, uzasno bolne odnose i jako pojacan sekret svakodnevno. Zanima me koliko je ovo ozbiljna situacija, moze li biti posledica i sta ce otprilike biti naredni korak ukoliko se nalaz papa ne promeni? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) kou treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja. Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa.