Oko godinu dana sam imala i još uvek imam tup bol u predelu jajnika, svakodnevno, nekad manje, nekad više. Uradila sam krvnu sliku, urinokulturu, transvaginalni ultrazvuk, i analizu hormona na drugi dan, (sve je bilo uredno, osim hormona) i utvrđeno je na osnovu toga što je testosteron tri puta veći od gornje granice, a estradiol ispod granice (svi drugi hormoni su u redu) , da imam pcos (videlo se i na ultrazvuku, levi jajnik veoma uvećan i policističan, a desni normalne veličine) , i prepisali su mi diane 35, tri meseca. Evo, završavam treću kutiju, imam još 3 pilule, međutim meni tegobe nisu prošle, još osećam pritisak u donjem delu stomaka, i nekad manji, nekad veći bol. U toku terapije bilo je i poboljšanja, a ponekad se bol pojača. Doktorka je rekla da posle treće kutije idem na kontrolu hormona koji su u disbalansu. Međutim, mene zabrinjava što mi taj bol još nije prošao, da li to treba vremena da terapija deluje, ili to te ciste pucaju, pa mene to boli. Inače, imam 38 godina, nisam rađala, bez pobačaja, ciklusi uredni, svakog meseca na 25, 26 dana. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite u prakse u nacinu lecenja, medjutim savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .