Poštovsani, imam dilemu oko uzimanja pilula za pomeranje ciklusa. Možda je razlog glup ali evo i zašto. Pre šest godina (2009) koristila sam jazz čini mi se kontraceptivne pilule kako bih "pomerila" ciklus zbog mora. Kasnie u septembru sam dobila upalu jajovoda, koji mi jekasnije u dec. Iste kodine odstranjem. Moje glupo pitanje je da li je moguće da mi se to desilo zbog uzimanja pilula. . . Drugo pitanje je, da bih ja sada za pomeranje ciklusa kooristila možda baš pilule za odlaganje ciklusa - orgametril ili plimunt nor ili kako se već zove. . Ali nisam sigurna šta je "veći šok" za organizam: ) pa sada, da li da opet koristim kontracepciju ili jednostavno pilule za odlaganje. Unapred zahvalna m iona

    Odgovoreno: 15. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Javite se vasem ginekologu da vas pregleda i da vam preporuci adekvatnu hormonsku terapiju, medjutim savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.