Poštovani, nakon papa testa i kolposkopskog nalaza utvrđeno je da imam hpv virus i bakteriju ureaplazmu. Uz to, ćelije mi nisu raspoređene u materici već su izvan nje, na šta mi je dr rekla da to izaziva sterilitet. Takođe krvarim svaki dan po malo a nemam menstruaciju i imam vodeni sekret. Čekam rezultat na tipizaciju hpv-a. Da li biste mogli da mi date bilo kakve naznake o čemu se radi? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 10. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Bez panike, hpv i ureaplazma izazivaju upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa.