Zadnjih godinu ipo dana mi se desava da mi se posle menstruacije javlja krvarenje u tragovima nije uvek istim intezitetom nekad vise nekad manje ali obavezno svaki dan sve do sledece menstruacije. Isla sam kod svog ginekologa i prepisala mi je to tome sto su mi menstruacije neredovne inace nemam dece i imam problem da ostanem trudna a i kako kad svaki moj odnos sa sauprugom zavrsi se tako sto smo oboje krvavi.

    Odgovoreno: 10. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .